30 października 2018
Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu. Prosimy o zapoznanie się z przygotowanymi zmianami i zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się w tych rejonach.

Organizacja tymczasowa przy cmentarzach (przy ul. Nowopogońskiej i Szybikowej) będzie obowiązywała od dnia 31 października 2018 (środa) od godziny 14:00 do 2 listopada (piątek) 2018 r. do godziny 14:00.

Cmentarz przy ul. Nowopogońskiej (zgodnie ze schematem ze zdjęcia):
ul. Nowopogońska - ulica o ruchu dwukierunkowym z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po obu stronach ulicy
ul. Cmentarna - będzie jednokierunkowa od ul. Nowopogońskiej w kierunku ul. Kamionka z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po lewej stronie ulicy
ul. Kamionka – będzie jednokierunkowa od ul. Cmentarnej w kierunku ul. Reymonta z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po lewej stronie.
ul. Reymonta - będzie jednokierunkowa od ul. Kamionka w kierunku ul. Nowopogońskiej z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po prawej stronie ulicy.

Schemat zmiany organizacji ruchu w poblizu cmentarza przy ul. Nowopogońskiej

Cmentarz przy ulicy Szybikowej (zgodnie ze schematem ze zdjęcia):
ul. Szybikowa – na odcinku od skrzyżowania z ul. Borową i Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Saturnowską pozostaje ruch dwukierunkowy z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po stronie cmentarza na całym odcinku
ul. Szybikowa - na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką w kierunku ul. Saturnowskiej do skrzyżowania będzie drogą jednokierunkową z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po lewej stronie ulicy
ul. Saturnowska – będzie drogą jednokierunkową od ul. Szybikowej w kierunku ul. Katowickiej z obowiązującym zakazem zatrzymywania się po lewej stronie ulicy.

Schemat zmiany organizacji ruchu w poblizu cmentarza przy ul. Szybikowej

Cmentarz komunalny przy ul. Wojkowickiej posiada stałą organizację ruchu, zgodnie z którą:
Droga przy cmentarzu jest jednokierunkowa, wjazd od pierwszego skrzyżowania jadąc od strony centrum Czeladzi (przed przystankiem autobusowym), wyjazd drugim skrzyżowaniem (za przystankiem autobusowym)