adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
07 sierpnia 2019
kategoria:
Aktualności
Zmiana w komunikacji miejskiej Katowic

Poniżej zamieszczamy informację ZTM dotyczącą utrudnień w komunikacji miejskiej Katowic z okazji uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego.

Kolejne utrudnienia w komunikacji miejskiej. Tym razem z okazji Święta Wojska Polskiego

Najpierw w nocy z 9 na 10 sierpnia, a później wieczorem 14 sierpnia oraz praktycznie cały dzień 15 sierpnia. W tych terminach pasażerowie komunikacji miejskiej w Katowicach będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Część linii tramwajowych i autobusowych zostanie zawieszona, innym skrócone lub zmienione zostaną trasy. Uruchomione zostaną także specjalne połączenia, które umożliwią bezpłatny dojazd i powrót z defilady wojskowej.

Niedawno komunikacja miejska musiała zostać dostosowana do wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po kilku dniach w stolicy województwa śląskiego organizowane jest kolejne duże wydarzenie. Tym razem jest to „Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego”, którą poprzedzi próba generalna. – Przy okazji takich wydarzeń po prostu musimy dostosowywać się do planów organizatorów. Dążymy do tego, aby utrudnienia minimalizować, ale skala nadchodzącego wydarzenia ponownie jest bardzo duża – przyznaje rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek. – Przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności. Niestety są one niezależne od nas – dodaje.

W związku z próbą generalna oraz uroczystością główną „Defilady z okazji Święta Wojska Polskiego” organizowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewodę Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice zmieniony zostanie ruch prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych. – Wyłączony z ruchu kołowego obszar jest na tyle duży, że warto podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Ze szczegółami można zapoznać się m.in. na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię. Informacji będą też w najważniejszych miejscach udzielać informatorzy – wskazuje Wawrzaszek.

Pierwsze zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej z okazji defilady będą obowiązywać od 9 sierpnia od godz. 19.00 do 10 sierpnia do godz. 11.00. Wówczas organizatorzy wydarzenia zaplanowali próbę generalną. Z kolejnymi utrudnieniami pasażerowie będą musieli się liczyć 14 sierpnia od godz. 19.00 oraz 15 sierpnia do godziny 18.00. W terminach tych z ruchu kołowego wyłączone zostaną rejony alej Korfantego i Roździeńskiego oraz ulic Chorzowskiej, Bagiennej, ronda gen. Jerzego Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem. Ruch tramwajów zostanie wstrzymany na odcinkach od katowickiego Rynku przez rondo gen. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego oraz przez pętlę Słoneczną do Siemianowic Śląskich. Od rynku w Chorzowie do Placu Wolności w Katowicach kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona numerem T-6. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi także dodatkowe kursy, które mają ułatwić zainteresowanym dojazd na defiladę. Dodatkowe połączenia będą realizowane 15 sierpnia na liniach tramwajowych 7, 15 i 20, autobusowych 297, 632, 820 i 840 oraz specjalnych, bezpłatnych oznaczonych S1 i S2. Te ostatnie będą zapewniać dojazd z parkingów zlokalizowanych przy centrum handlowym Silesia City Center oraz sklepów IKEA i Agata. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce Rozkład jazdy – Komunikaty.

Źródło: Michał Wawrzaszek rzecznik prasowy Zarząd Transportu Metropolitalnego

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Informacja prasowa ZTM - Utrudnienia z okazji Święta Wojska Polskiego.docx 19-08-08 08:09 68.33KB pobierz plik: Informacja prasowa ZTM - Utrudnienia z okazji Święta Wojska Polskiego.docx

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry