adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
30 2020
kategoria:
Aktualności
Ufunduj Indeks dla dzieci z Domów Dziecka
Ufunduj Indeks dla dzieci z Domów Dziecka

Wielka nauka dla małych studentów - Pomóż dziecku, budować swoją przyszłość!!!

Wiktor ma 8 lat. Fascynują go owady. Zbiera wszelkiego rodzaju „robale” i obserwuje je w ich słoikowych domkach. Sporo czyta o życiu mrówek i pokazuje kolegom filmiki o chrząszczach. Chciałby zrobić własnoręcznie swoje własne formikarium.
Ania ma 10 lat. Lubi marzyć i obserwować chmury. Wie, że trzeba uważać na nimbostratusa bo może spaść z tej chmury deszcz i najbardziej lubi zwykłe cumulusy bo można patrzeć jakie kształty przybierają.

To właśnie z myślą o dzieciach takich jak Wiktor i Ania powstał pomysł akcji „Ufunduj Indeks dla dzieci z Domów Dziecka” prowadzony przez Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB.

Dzieciństwo to jeden z najpiękniejszych etapów ludzkiego życia. To okres poznawania i odkrywania świata. Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB od 2003 roku, systematyczne rozwijają pasje, zainteresowania oraz wiedzę małych Studentów. Wzbudzamy zainteresowanie poprzez prowadzenie pasjonujących wykładów, warsztatów oraz wizyt studyjnych.

W tym roku wykłady w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym prowadzą m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, dr hab. Adam Bodnar, prof. UŚ Armand Cholewka, red Tomasz Zubilewicz, Marcin Kostrzyński czy red Robert Jałocha. Z całą pewnością bezpośrednie spotkania z takimi osobistościami na pewno na długo zapadają w pamięć i działają nobilitująco - mówi Irena Kowalska-Drygała, organizator akcji – Chcemy, aby każde dziecko miało zapewniony dobry start w przyszłość. Chcemy zawalczyć o te dzieci z ograniczonymi możliwościami, z Domów Dziecka.

Wykłady w Uniwersytetach Dziecięcych prowadzone są przez doświadczonych pracowników naukowych, odbywają się raz w miesiącu w soboty w aulach prestiżowej uczelni. Dzieci już dziś mogą uczestniczyć w wykładach i zobaczyć jak wygląda uczelnia wyższa. Mogą doświadczyć, że studiowanie jest w zasięgu ręki, co może ułatwić podejmowanie decyzji o studiowaniu w przyszłości.

Wesprzyj akcję finansowo i ufunduj Indeks, aby jak najwięcej dzieci mogło zostać studentami Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego na zrzutka.pl.

Źródło: Akademia WSB

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry