do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
07 listopada 2018
kategoria:
Aktualności
Stany skupienia

Tym razem w zabytkowej scenerii GSW „Elektrownia” królować będzie muzyka i taniec. Zapraszamy bowiem na „Stany skupienia” - spektakl dyplomowy studentów IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakl w reżyserii Jacka Przybyłowicza, choreografa, który pracuje zarówno z zespołami baletowymi, tańca współczesnego, jak i z debiutantami (pracował z polskimi finalistkami – a jednocześnie – zwyciężczyniami finałów europejskich – Victorią Nowak (2015) oraz Pauliną Bidzińską (2017), w Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy).

Przedstawienie Przybyłowicza ma pokazać możliwości grupy młodych, obiecujących tancerzy, zanim każdy z nich pójdzie w inną artystyczną stronę.


Spektakl został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2017”, w którym przedstawia – „Tancerzy stany skupienia”:

  • stały - ciało posiada określony, charakteryzujący się sprężystością i formą kształt;
  • ciekły - ciało w normalnych warunkach grawitacji przenika przez pory i szczeliny napotkanych materii;
  • gazowy - ciało rozprzestrzenia się bez ograniczeń i łatwo miesza z innymi lotnymi związkami


To zupełnie nietypowy przekaz. Nie ma sceny, nie ma sztucznego podziału: widz – tancerz. Spektakl odbywa się w kilku przestrzeniach, a widzowie podążają za grupą wykonawców. Spektaklowi towarzyszy dwóch muzyków z perkusjami, wykonujących muzykę na żywo.

Na spektakl tańca i dźwięku, zapraszamy w czwartek, 15 listopada, o godz. 19:00, do Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi (ul. Dehnelów 45 - teren byłej Kopalni Saturn).

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H