do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
09 lipca 2019
kategoria:
Aktualności
"Krzysztof Miller. rok 1989."

Wystawa blisko 100 fotografii uznanego fotoreportera Krzysztofa Millera w pełni ukazuje wydarzenia roku 1989 – od stycznia i pierwszych spotkań Okrągłego Stołu, przez czerwiec i wolne wybory w Polsce, aż po przemiany w innych krajach bloku wschodniego. Wyłania się z nich obraz ówczesnej rzeczywistości, przełomowych wydarzeń i nadchodzącej wraz z odrodzeniem państwa nadziei.


Na wystawie znajdują się fotografie z życia codziennego mieszkańców Warszawy, protestów, strajków oraz popularnych artystycznych happeningów i festiwali. Wszechobecne emocje widać nie tylko na twarzach manifestujących ludzi, ale również na transparentach z hasłami aktualnymi do dziś.


Ekspozycja jest poruszającą dokumentacją wydarzeń sprzed trzech dekad oraz portretem Krzysztofa Millera, który z fotografa-amatora stał się profesjonalnym fotoreporterem jednego z najważniejszych dzienników w wolnej Polsce.

Wystawę „Krzysztof Miller. Rok 1989” ze zbiorów Domu Spotkań z Historią w Warszawie można oglądać w Muzeum Saturn do 4 sierpnia.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H