do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
05 listopada 2018
kategoria:
Aktualności
Rekordowy wynik tegorocznej kwesty na czeladzkich cmentarzach
Rekordowy wynik tegorocznej kwesty na czeladzkich cmentarzach

Po raz czwarty odbyła się publiczna zbiórka pieniężna na rzecz ratowania bezcennych pamiątek sztuki rzeźbiarskiej zorganizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA. Zebrano rekordową kwotę 9 tys. zł.

W czwartek, 1 listopada w obrębie nekropolii przy ulicach Nowopogońskiej i Wojkowickiej można było spotkać potrząsających puszkami-skarbonkami, gorąco zachęcających do wsparcia tej jakże pożytecznej inicjatywy burmistrza miasta Zbigniewa Szaleńca, zastępczynie - do spraw komunalnych Elżbietę Dmitruk i do spraw społecznych Beatę Zawiłę, radnych miejskich oraz powiatowych, a także radnych elektów, działaczy społecznych, wolontariuszy.

Podobnie, jak w ubiegłych latach i ta kwesta została bardzo życzliwie przyjęta przez wszystkich odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku swych bliskich, krewnych i przyjaciół wykazujących tym samym poparcie dla tego rodzaju społecznych działań.

Po otwarciu puszek, a następnie komisyjnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że udało się zebrać 9 000,00 zł! Środki te zostaną przeznaczone na renowację wytypowanego w najbliższej przyszłości nagrobka wymagającego pilnych zabiegów konserwatorskich.

Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA serdecznie dziękuje za każdą, choćby najmniejszą, darowiznę będącą wyrazem wspólnej troski o materialne oraz duchowe dobro najstarszego miejskiego cmentarza, a przede wszystkim wiary, że o nasze groby, jak i pamięć o nas ktoś długo również będzie pamiętał.

Źródło: Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H