adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
04 2021
kategoria:
Aktualności
Prace Pawła Frąckiewicz w GSW "Elektrownia"
Grafika promująca wystawę

Wystawę, prezentującą kilkadziesiąt – niejednokrotnie nagradzanych  w Polsce i na świecie – grafik, będzie można oglądać od 8 do 31 marca.

Ten intrygujący twórca działa na wielu artystycznych obszarach. Jest profesorem wrocławskiej ASP, badaczem, kuratorem wystaw. Prowadzi pracownię litografii na macierzystej uczelni. Uprawia rysunek, grafikę i malarstwo. Brał udział w ponad 150-ciu krajowych i zagranicznych wystawach oraz konkursach grafiki i rysunku. Nie omijają go liczne nagrody i wyróżnienia.

W sztuce skupia się na przekraczaniu ustalonych estetycznych granic stosując ekspansywne działanie form wdzierających się do środka dzieła. Kwintesencję swojej twórczości ujmuje tak: „Kreślę twarde formy geometryczne i miękkie formy organiczne nie odżegnując się przy tym od gestów spowinowaconych ze sztuką Dalekiego Wschodu. Balansuję pomiędzy pozytywem i negatywem po to, żeby zachwiać relację obecnego i nieobecnego.”

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry