11 czerwca 2019
Podczas upałów nie zapominajmy o zwierzętach

Wysokie temperatury nie sprzyjają ani ludziom, ani zwierzętom. Zwierzę w mieście jest całkowicie zależne od nas.

W tym okresie w miejskim środowisku zwierzęta wolno bytujące oraz bezdomne cierpią najbardziej zwłaszcza z pragnienia. Zatroszczmy się o bezdomne psy, wolno żyjące koty oraz o ptaki. Ustawmy miskę z wodą w zacienionym miejscu, tak aby nikomu nie przeszkadzała i dbajmy by woda zawsze była świeża. Przyniesie to ulgę spragnionym zwierzętom, a może nawet uratuje ich życie.

Zwierzęta, które mają dach nad głową również powinny posiadać w zasięgu swego wzroku zimną, świeżą wodę, najlepiej w metalowej misce. Spacerów – nie ograniczajmy, tylko wybierajmy czas większego chłodu i mniejszego słońca. Udając się na dłuższy spacer, należy pamiętać o zabraniu wody zarówno dla siebie, jak i dla czworonoga.
Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętym samochodzie, ani w nasłonecznionych miejscach.

Źródło: Referat Rozwoju Miasta