11 października 2019
Nowy rok akademicki zainaugurowany

Jedenasty rok działalności zainaugurował 9 października 2019 roku czeladzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Licznie zebranych słuchaczy powitali burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Moćko i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Podgórska.

W gronie przybyłych gości obecna była również poseł na Sejm Beata Libera-Małecka, przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, zastępca burmistrza Czeladzi Beata Zawiła, radni Rady Miejskiej w Czeladzi i dyrektor Muzeum Saturn Iwona Szaleniec, a także prowadzący zajęcia i wykładowcy UTW.

Jak zauważyła prowadząca uroczystość Elżbieta Bazańska-Wolska – koordynatorka UTW, w chwili obecnej uniwersytet czeladzki liczy około 360 osób, a liczba słuchaczy ciągle rośnie. Jest to świadectwo atrakcyjności programu proponowanego przez Miasto Czeladź i partnera UTW - Akademii WSB. O planowanych nowościach w roku akademickim 2019/2020 mówił Dominik Penar prodziekan Akademii WSB.

Inaugurację uświetnił wykład dr. hab. Mirosława Kisiela prezentujący postać wielkiego polskiego kompozytora, twórcę opery narodowej Stanisława Moniuszkę.