adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
04 października 2019
kategoria:
Aktualności
Wieczory Historyczne na Saturnie

Kim był najwybitniejszy dowódca wojskowy oraz najważniejsza postać w historii Francji? Jak chłopiec z Korsyki został militarnym geniuszem?


Napoleon Bonaparte, cesarz Francuzów, król Włoch oraz zwierzchnik Księstwa Warszawskiego. Odnosił sukcesy militarne walcząc na wielu polach, często w zmiennych koalicjach. Na skutek zwycięskich wojen w jego wpływach znalazła się niemal cała zachodnia i środkowa Europa.


Ostatecznie spiski, zdrady oraz wpływ marszałków w ostatnich latach panowania cesarza, zmusił Napoleona do abdykacji, a następnie, po nieudanym powrocie do Francji, internowaniem obalonego przywódcy na Wyspę Świętej Heleny, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia.


O Napoleonie Bonaparte jakiego nie znamy opowie znakomity historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Dariusz Nawrot.

Na spotkanie pełne historii zapraszamy 11 października o godz. 17.00.

Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry