12 marca 2019
Muzealna Akademia Seniora, marzec 2019

Jak pinakoteki, kolekcje prywatne i gabinety osobliwości przekształciły się w potężne, światowe muzea? Czym zasłużyła się dla polskiego muzealnictwa księżna Izabela Czartoryska? Jaką drogę pokonuje obiekt, by stać się muzealnym eksponatem?

Prelekcja Dobrawy Skoniecznej-Gawlik w ramach Muzealnej Akademii Seniora dotyczyć będzie początków muzealnictwa, fascynacji dziełami sztuki, numizmatami, papirusami i gemmami. Podczas spotkania przybliżymy idee światowego i polskiego muzealnictwa, funkcje jakie pełnią współczesne muzea, a także źródła najsłynniejszych kolekcji muzealnych. W naszych rozważaniach nie zabraknie również chwili na podsumowanie dotychczasowego dorobku Muzeum Saturn.

Wszystkich zaintrygowanych fascynującym światem muzealnych przestrzeni zapraszamy 19 marca, o godz. 10.00, do Muzeum Saturn.

Wstęp wolny.