adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
12 listopada 2019
kategoria:
Aktualności
Bella Darvi

Życie wschodzącej gwiazdy Hollywood Bajli Węgier, z domu Zigelbaum, pochodzącej z Sosnowca, usłane było naprzemiennie różami i cierniami. Polska aktorka żydowskiego pochodzenia przeżywszy gehennę II wojny światowej wyemigrowała do Monako, gdzie poznała magnata filmowego Darryla F. Zanucka. Mimo skłonności do hazardu i alkoholu, rozpoczęła karierę filmową pod pseudonimem Bella Darvi, a jej hipnotyzująca uroda zapewniła pewny start w fabryce snów.


W latach 50. była porównywana do Kopciuszka, jednak zakończenie historii Belli Darvi było tragiczne. Pasmo sukcesów zawodowych przeplatało się z problemami życia prywatnego, ostatecznie doprowadzając aktorkę do popełnienia samobójstwa.


O znanych i nieznanych faktach z życia sosnowiczanki, zdobywczyni Złotego Globu opowie dr Magdalena Boczkowska.

Zapraszamy 15 listopada, o godz. 17.00.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry