do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
02 listopada 2018
kategoria:
Aktualności
100-lecie niepodległej Polski
100-lecie niepodległej Polski

Niedziela, 11 listopada, to dzień w którym będzie miał miejsce finał czeladzkich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Stanisława BM odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę. Po jej zakończeniu, około godziny 11.00 na rynku Starego Miasta sformowany zostanie historyczny orszak, na czele z... marszałkiem Józefem Piłsudskim i grupą legionowych piechurów. Wszyscy zgromadzeni przejdą na Plac Konstytucji 3 Maja. To właśnie tu odbędzie się oficjalna miejska uroczystość.

W godzinach popołudniowych marszałka Piłsudskiego będzie można spotkać w różnych częściach miasta, gdyż odwiedzi on wszystkie dzielnice Czeladzi, do których dotrze pięknym, oryginalnym samochodem z lat 30.

O godzinie 17.30 w kościele pw. św. Mateusza Apostoła odbedzie się koncert zespołu TeDeum z okazji 100-lecia niepodległości.

O godzinie 18.00 w hali MOSiR, zwieńczenie obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju, czyli specjalny koncert pod hasłem: „Jeszcze Polska nie zginęła…”. Będzie to muzyczna opowieść o minionych stu latach, składająca się z trzech części. Część pierwsza, dedykowana odzyskaniu niepodległości i dwudziestoleciu międzywojennemu. Część druga, poświęcona okresowi II wojny światowej i walce o ponowne wybicie się na niepodległość. Część trzecia, nawiązująca do czasów PRL-u i współczesności. Wystąpią: chór Contento Core pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej, zespół Lustro w programie „Gloria Victis” i grupa Dżem, w plebiscycie przeprowadzonym przez portal onet.pl uznana za najważniejszego wykonawcę w historii polskiej muzyki, bez podziału na kategorie stylistyczne. Gościem specjalnym wieczoru będzie wywodzący się z Czeladzi popularny i ceniony aktor Łukasz Konopka. Ma on w swoim dorobku, między innymi, jedną z głównych ról w serialu „Czas honoru”. Wszystkie wydarzenia odbędą się pod patronatem Burmistrza Miasta Czeladź, Zbigniewa Szaleńca. Serdecznie zapraszamy!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H